Ogłoszenia Parafialne 01.09.2024r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 września 2024

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji pokoju na świecie i za tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 07.30 podczas której będziemy modlić  się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

4. Odznaczenie Zasłużony dla Diecezji Zielonogórskogorzowkiej otrzymali p. Beata Świtoń oraz p. Helena Ratkiewicz. Wręczenie nastąpi w Katedrze Gorzowskiej 8 września o godz. 16.30.

5. Odwiedziny chorych w Parafii 2 września od godz. 08.30  Gościm - Trzebicz - Przynotecko.

6 . Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę.

7.Kościół sprzątają w Przynotecku Krzywicka Czeslawa , Jarosz Iwona