Hasło roku 2020/2021

Rok św. Józefa -2021
Rok Rodziny 2021 -2022

rokrodziny1

19 marca br. rozpoczyna się zapowiedziany przez papieża Franciszka Rok Rodziny „Amoris laetitia”. Z tej okazji w gorzowskiej katedrze o godz. 15.00 zostanie odprawiona  Droga Krzyżowa, której rozważania poprowadzi czternaście rodzin reprezentujących wspólnotę diecezjalną. Po nabożeństwie bp Tadeusz Lityński będzie przewodniczył uroczystej mszy św. otwierającej Rok Rodziny.

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin zachęciło wszystkich proboszczów, by tego dnia w duchu jedności podczas parafialnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej posłużyli się tymi samymi rozważaniami „Małżeńskiej Drogi Krzyżowej 2021”, a podczas mszy św. zauważyli inaugurację Roku Rodziny „Amoris laetitia”. Wszystkie parafie otrzymały również okolicznościowe foldery z tekstami modlitw papieża Franciszka do św. Józefa oraz do Świętej Rodziny. W folderze zamieszczono ponadto informację o inicjatywach modlitewnych związanych z duszpasterstwem rodzin, tj. o duchowej adopcji dziecka poczętego oraz adopcji małżeństw zagrożonych rozbiciem.

Na podstawie strony: https://diecezjazg.pl

Modlitwa na czas pandemii
Modlitwa 1

Najbliższe Wydarzenia

Intencje Papieskie

Intencje papieskie

Gdy słyszy się podczas nabożeństwa słowa “pomódlmy się w intencjach Ojca Świętego”, wielu osobom wydaje się, że jest to taka zwykła modlitwa za Papieża, np. o błogosławieństwo czy o zdrowie dla niego, ot, taka modlitwa jak za każdą inną osobę, gdy nas poprosi. Prawda jest jednak troszkę inna, mianowicie jest to modlitwa w intencjach, które on wyznacza na dany miesiąc i w których on sam się modli, a nie za niego samego.

Sierpień

Intencja ewangelizacyjna — Kościół Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

Wezesień

Intencja powszechna — Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Październik

Intencja ewangelizacyjna — Uczniowie misjonarze Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Msze święte w niedzielę

w Parafii Trzebicz

TRZEBICZ - godz. 08.00,11.30, GOŚCIM - godz.10.15. PRZYNOTECKO - godz. 09.00. Sanatorium Gościm - Msza św. niedzielna w sobotę godz. 17.00

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 października 2021

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

3. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych.

4. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych

5. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Kościół sprzątają:

Gościm   Seliga Elżbieta , Hliwa Jolanta , Hliwa Eliza

Przynotecko – Bryl Małgorzata , Kałuziak Danuta

28

Na stronie parafialnej mamy nowe zakładki Intencje Mszalne , Zapowiedzi Przedślubne oraz  Odeszli do Pana

Zostało zakupione oprogramowanie  Fara na parafię, które usprawnia ewidencje , wydawanie zaświadczeń i itp. rzeczy, gdy potrzebujemy pewne dokumenty z naszej Parafii. Kosztowało ono 1300 zł. Obecnie są do niej wprowadzane dane, dlatego prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie , gdy coś będzie w nich brakowało. Aby wszystko uporządkować potrzeba trochę  czasu .