609831901

Najbliższe Wydarzenia

Intencje Papieskie

Intencje papieskie

Gdy słyszy się podczas nabożeństwa słowa “pomódlmy się w intencjach Ojca Świętego”, wielu osobom wydaje się, że jest to taka zwykła modlitwa za Papieża, np. o błogosławieństwo czy o zdrowie dla niego, ot, taka modlitwa jak za każdą inną osobę, gdy nas poprosi. Prawda jest jednak troszkę inna, mianowicie jest to modlitwa w intencjach, które on wyznacza na dany miesiąc i w których on sam się modli, a nie za niego samego.

Grudzień

Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem żywiła się Słowem Bożym i życiem modlitwy.

Styczeń 20221

Papieska intencja ewangelizacyjna na styczeń 2021: Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.iół.

Luty 2021

Luty Intencja powszechna — Przemoc w stosunku do kobiet Módlmy się w intencji kobiet — ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

Msze święte w niedzielę

w Parafii Trzebicz

TRZEBICZ - godz. 08.00,11.30, GOŚCIM - godz.10.15. PRZYNOTECKO - godz. 09.00.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 dla młodzieży i dorosłych w kościele parafialnym W każdą niedzielę Wielkiego Postu  gorzkie żale Gościm , Przynotecko przed Mszą św. , w Trzebiczu po sumie. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Jałmużna Wielkopostna. Świeca Caritas.

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo,

Nasza parafia utrzymuję się dzięki Państwa ofiarności.
To dzięki Wam drodzy parafianie udało się zrealizować szereg projektów i inwestycji.
Z uwagi na panującą sytuację wielu z nas znalazło się
w trudnej sytuacji ekonomicznej, nasza parafia również.
Wszystkich, którym sytuacja ekonomiczna pozwala uprzejmie prosimy o wsparcie naszej parafii poprzez dowolną wpłatę na poniższy numer konta.
Za każdy gest wsparcia naszej parafii z całego serca dziękujemy.

Nr. konta bankowego : 71 1020 1967 0000 8502 0085 5353

2021 © Nogo All Rights Reserved.