Boże Narodzenie 2023 r.

Boże Narodzenie  to dzień  wyjątkowy podczas , którego wspominamy Narodenie Pana Jezusa. W Polsce tradycją  jest  gromadzenie domowników  przy stole wigilijnym  z 12 potrawami gdy wzejdzie pierwsza gwiazdka. Rozpoczynamy je odczytaniem fragmentu O Narodzeniu Pana Jezusa , następnie składamy sobie życzenia z opłatkiem w ręku. Później udajemy się do naszych kościołów na Pasterkę . Jest to wyjątkowa noc , gdzie w kościołach znajduję się żłóbek z figurkami.  Na początku Eucharystii  w kościele  jest ciemno  , aby na słowa kapłana Chwała na wysokości Bogu  rozświetlić  całą świątynię. Znak ten   symbolizuje coś niezwykłego , wyjątkowego , jakim było Narodzenie . Opisane to zostało w Starym Testamencie w księdze Izajasza  w słowach : "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele". Tym narodem jesteśmy My , którzy przyszliśmy Jego powitać .  Nasze świątynie , domostwa ,jak co roku są pięknie ustrojone ,przez co wyrażamy co dla nas jest najważniejsze.

IMG 20231224 212331 BURST7