Ogłoszenia Parafialne 4.03.2024 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                         3 marca 2024

1.W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania - dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.

2.Droga krzyżowa, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 16.30, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę Gościm , Przynotecko przed Mszą św. , Trzebicz po sumie. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Jałmużna Wielkopostna będzie zbierana po tych nabożeństwach.

Rekolekcje Wielkopostne.

3. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.

4. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo…

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę
6.Kościół sprzątają w Przynotecku