Ogłoszenia Parafialne 25.02.2024r

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 25 lutego 2024

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas… Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła - do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

2. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. Droga krzyżowa, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 16.30, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę Gościm , Przynotecko przed Mszą św. , Trzebicz po sumie. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Jałmużna Wielkopostna będzie zbierana po tych nabożeństwach.
Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych  3-5 - marzec , Spowiedź święta 5 marca Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci 6- 8marzec

4. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecamy miłosierdziu Bożemu…
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę. Zbiórka na kwiaty na święta wielkanocne po 10 zł - rejon należący do kościoła w Gościmiu
6.Kościół sprzątają w Przynotecku