Ogłoszenia Parafialne 24.12.2023 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia 2023

1. Powoli kończy się Adwent.. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

3. Wieczorem   Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Msze święte P- 20.00 , G- 21.00 , T-19.00 , 22.30. Taca  na Fundusz Ochrony  Dziecka i Matki im. ks. Bpa Wilhelma Pluty .  25  Grudnia – Gościm – 10.15 , Trzebicz – 11.30

4. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca na KUL i ITF w Zielonej Górze.

5. Wizyta duszpasterska -

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę.