Ogłoszenia Parafialne 4.08.2024.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          4 sierpnia 2024

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.

2. Rozpoczął się sierpień - to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. A może sami zaangażujmy się w to ćwiczenie woli i ducha przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu w bieżącym miesiącu.

3. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.

4. W piątek przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki i patronki Europy, a w sobotę - Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. 6. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do wszystkich korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Pomódlmy się także o życie wieczne dla ostatnio zmarłych Parafian…
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę. Za tydzień taca  na KUL i ITF Zielona Góra.
6.Kościół sprzątają w Przynotecku Orzeł Magdalena , Mądrawska Ilona , Jałoszyńska Katarzyna