Ogloszenia Parafialne 11.08.2024r

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 sierpnia 2024

1. „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. To w pozytywny sposób wyrażona prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga. Za tydzień Taca na KUL i ITF Zielona Góra.

2. W miesiącu sierpniu możemy ćwiczyć naszą wolę i ducha przez ascezę i wstrzemięźliwość – zachęcamy zatem do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. Czuwanie Fatimskie 13 sierpień.

3. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, na zakończenie których pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Taca z uroczystości przeznaczona jest dla uboższych parafii na pomoc w remontach w diecezji.

4. „Nie ma wakacji od Pana Boga” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu…

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę.

6.Kościół sprzątają w Przynotecku  Borek Beata, Krzywicka Agnieszka