Ogłoszenia Parafialne 11.02.2024 r.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        11 lutego 2024

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa "Jeśli zechcesz…". Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…

2. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia TRZEBICZ G. 10.30 , 16.00 , GOŚCIM 17.00,ORW 17.30
Wielki Post - czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy - ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym "czasem zakazanym" dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który "daje nam siłę zaczynania od nowa" (KKK nr 1432).5. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 16.30, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę Gościm , Przynotecko przed Mszą św. , Trzebicz po sumie. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Jałmużna Wielkopostna będzie zbierana po tych nabożeństwach.
Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych  10- 12- marzec , Spowiedź święta 12 marca
Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci 13-16marzec
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę
8.Kościół sprzątają w Przynotecku