Ogłoszenia Parafialne 23.07.2023 r.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 lipca 2023

1.Zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach na ten obrzęd błogosławieństwa.

2. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.

3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

4. Natomiast w sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Uzasadniając papieską decyzję o wpisaniu wspomnienia trojga rodzeństwa z Betanii do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, Kongregacja ds. Kultu Bożego przypomniała, że w ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Marta udzieliła Mu gościny, Maria wsłuchiwała się pilnie w Jego słowa, a Łazarz wyszedł z grobu na polecenie Tego, który upokorzył śmierć. Wpatrujmy się w ich przykład, abyśmy tak samo jak oni otwartym sercem przyjmowali Pana Jezusa, jednocześnie pilnie słuchali Jego nauki i z wdzięcznością przyjmowali łaski, którymi nas obdarza.

5.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę.

7.Kościół sprzątają w Przynotecku: Spławska Małgorzata , Rzeźnik Teresa