Ogłoszenia Parafialne 15.10.2023 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            15 października 2023

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian!

3. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania Świętego Jana Pawła II: „Zło dobrem zwyciężaj”!

5. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.

6.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę.

8. Kościół sprzątają w Przynotecku: Pietrzak Jolanta , Pietrzak Magdalena