Ogłoszenia Parafialne 08.06.2023 r.

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA                                  8 czerwca 2023

1. Dziś wielbimy Boga za sakrament Eucharystii. Słowa Chrystusa Pana, że zostanie z nami aż do skończenia świata, mają znaczenie nie tylko symboliczne. W Eucharystii obecny jest Chrystus realnie i prawdziwie wraz ze swoim Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem. Mówimy, że jest wręcz Więźniem tabernakulum. Jest to tajemnica niedostępna nawet dla umysłu anielskiego. Najpiękniejszym uczczeniem Boga jest uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej. Pamiętajmy, że Chrystus chce być obecny w naszym życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym, społecznym i narodowym nie tylko od święta, ale przede wszystkim i na co dzień.

2. Katolicka wiara wyraża się w szczególny sposób w czci dla Eucharystii, która jest jej źródłem i szczytem. Oprócz Mszy Świętej wyraża się ona także przez procesje. Do następnego czwartku uczestniczyć będziemy w tak zwanej oktawie Bożego Ciała. Celebrowane w tych dniach czerwcowe nabożeństwa  połączone będą z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Wszystkich parafian zapraszam do licznego udziału i proszę o nadanie im godnej oprawy.

3. Jednocześnie pragnę gorąco podziękować za udział w dzisiejszej procesji, zwłaszcza tym, którzy wzięli udział w budowie i dekorowaniu czterech stacyjnych ołtarzy. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary. Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednak obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego bronienia. Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli. Słowa wprawdzie uczą, ale przykłady pociągają. Może innym potrzebne jest właśnie nasze świadectwo. Nie zapominajmy, że jako chrześcijanie mamy być światłem w pielgrzymce wiary.