Ogłoszenia Parafialne 03.09.2023 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 września 2023

1. Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju).

2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu.

3. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na  Mszę Świętą w naszym kościele 07.40, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Za tydzień poświecenie przyborów szkolnych i tornistrów w kościele w Gościmiu.

4. każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę.

6. Kościół sprzątają w Przynotecku: Kałuziak Danuta, Sanocka Aleksandra