Ogłoszenia Parafialne 02.04.2023 r.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. W diecezjach przeżywamy dziś Światowy Dzień Młodzieży

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się Gościm – 17.00  , Trzebicz – 18.00. Poświęcenie alb  dla klas komunijnych.

4.Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy  Gościm- 16.30,  Trzebicz -18.00.

5. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii.  Wigilia Paschalna. Poświęcenie pokarmów . Liturgię rozpoczniemy Gościm -16.30  , Trzebicz – 18.00  , Przynotecko – 20.00    Zabierzmy na nią świece.

6.  Msze święte Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Trzebicz – g.06.00 , 11.30    , Gościm 08.00 , ORW Gościm – 09.30  . Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Kościół sprzątają: Przynotecko – Majewicz Izabela , Bednarek Małgorzata i Gabriela ,Sibik Lidia, Piczak Elżbieta