Ogłoszenia 01.01.2024 r.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 stycznia 2024
Uroczystość

1. "W imię Boże" rozpoczynamy Rok Pański 2024: ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy Dobremu Bogu przez ręce Jego i naszej Matki, Maryi. Pragniemy Ją prosić, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz błogosławieństwo Boże. Słowa błogosławieństwa Aaronowego z pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty:
"Niech Was Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem".

2. Dzisiejszą liturgię rozpoczęliśmy hymnem [Podczas dzisiejszej liturgii śpiewaliśmy hymn] Veni Creator Spiritus, albowiem dziś za jego pobożne i publiczne odmówienie można dostąpić odpustu zupełnego. Aby zadość uczynić wszystkim warunkom jego otrzymania, módlmy się wspólnie w intencjach papieskich.

3. Dzisiaj również przeżywamy Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, [szczególnie w Ukrainie], modlitwa o pokój w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. Słyszymy i widzimy, że wciąż gdzieś króluje wzajemna nienawiść i wrogość, że toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy rozsiewać wszędzie wokół siebie wzajemne przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość…

4. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań. Zaś w przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia.
7. Jeszcze raz wszystkim Parafianom i Gościom przekazujemy najlepsze noworoczne życzenia, aby Dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem