Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Herb KSM
 
Bł. Karolina Kozkówna

Ks. asystent-

Ks. proboszcz Tadeusz Wołoszyn

 

 W 2002 roku do naszej parafii przybył nowy ksiądz : Antoni Bołbot. We wrześniu zaproponował nam założenia oddziału w parafii.

Nikt z nas nie wiedział czym jest KSM i czym się zajmuje. 12 śmiałków z naszej parafii pojechało na szkolenie dla kandydatów KSM-u , które odbyło się w dniach 4-6 październik w Domu Rekolekcyjnym " Emaus" w Zielonej Górze.

Byli to : Kubacka Monika , Krzywicka Lidia, Mickiewicz Agnieszka, Krokocka Ewa, Krokocka Bogumiła , Zemsta Radosław, Pieluszczak Katarzyna, Łakoma Agata . Kubacka Natalia, Mania Agnieszka, Nikadon Marek, Szafranek Beata.

Dowiedzieliśmy się tam czym jest KSM i co robi.

Następnego dnia tj. 7 października odbyło się Zebranie Założycielskie Oddziału.

Na nim wybraliśmy pierwsze Kierownictwo:

    Prezesem została Bogumiła Krokocka, zastępcą Agnieszka Mickiewicz, skarbnikiem Marek Nikadon, sekretarzem Radosław Zemsta, zastępcą Natalia Kubacka.

W dniu 18 października zostaliśmy wpisani do listy oddziałów KSM-u naszej Diecezji. W dniu 8 grudnia złożyliśmy przyrzeczenie na członków KSM-u.

        W latach 2002 - 2015  przewinęło się wiele osób.

Zmieniało się też Kierownictwo. Prezesami byli Szafranek Beata, Karolina Pęcherzewska, Agnieszka Rzeźnik., Beata Matkowska, Aleksandra Janiszyn, Radosław Zemsta, Natalia Kuszpit.

 Przez te lata dużo się nauczyliśmy i poznaliśmy wielu wartościowych ludzi, na których zawsze możemy liczyć. Mamy nadzieję , że dalej będziemy się rozwijać i działać dla Kościoła i Ojczyzny.

22.09.2012  roku obchodziliśmy 10 - lecie powstania oddziału.

Na Uroczystość przybył J.E Ks. Bp. Paweł Socha.