Ogłoszenia Parafialne 18.08.2024r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 sierpnia 2024

1. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby nie lekceważyć niedzielnej Mszy Świętej, a nawet podjąć zamiar uczestnictwa w niej również w dni powszednie.

Módlmy się do Pana, aby towarzyszył nam swoją łaską w godzinach pracy i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia. Jeżeli dotąd tego nie uczyniliśmy, to warto w drugiej połowie miesiąca zobowiązać się do abstynencji od alkoholu.

2. W czwartek, 22 sierpnia, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. 24 sierpień Odpust w kościele filialnym w Przynotecku

( Uroczystość MB Częstochowskiej) połączony z Dożynkami Gminy Stare Kurowo – 16.00.

Dożynki Gminne Drezdenko – Trzebicz Nowy – g. 14.00

3. Natomiast w piątek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To wspaniała okazja, aby modlić się o pokój na świecie (szczególnie w Ukrainie), modlić się za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, a także o to, by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

4. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie Parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga…

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę.

6.Kościół sprzątają w Przynotecku Rada Sołecka