Ogłoszenia Parafialne 08.09.2024 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      8 września 2024

1. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy, przede wszystkim chce z nas uczynić heroldów swojego królestwa prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Zatroszczmy się zatem o dobrą formację młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii

3 W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych oraz o pokój na całym świecie [szczególnie w Ukrainie], wzajemne zrozumienie i poszanowanie się narodów świata.

4. W piątek, 13 września, zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej z Fatimy.

5. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. W czasach kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami, choćby przez pobożne czynienie znaku krzyża.

6. Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny ogarnąć modlitwą pragniemy ostatnio zmarłych Parafian i ich bliskich…

7. . Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę. Za tydzień zbiórka do puszek  na KUL i ITF w Zielonej Górze

8.Kościół sprzątają w Przynotecku