Nagłówek

W3 1068x534

Rok Rodziny 2021 -2022

rokrodziny1

19 marca br. rozpoczyna się zapowiedziany przez papieża Franciszka Rok Rodziny „Amoris laetitia”. Z tej okazji w gorzowskiej katedrze o godz. 15.00 zostanie odprawiona  Droga Krzyżowa, której rozważania poprowadzi czternaście rodzin reprezentujących wspólnotę diecezjalną. Po nabożeństwie bp Tadeusz Lityński będzie przewodniczył uroczystej mszy św. otwierającej Rok Rodziny.

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin zachęciło wszystkich proboszczów, by tego dnia w duchu jedności podczas parafialnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej posłużyli się tymi samymi rozważaniami „Małżeńskiej Drogi Krzyżowej 2021”, a podczas mszy św. zauważyli inaugurację Roku Rodziny „Amoris laetitia”. Wszystkie parafie otrzymały również okolicznościowe foldery z tekstami modlitw papieża Franciszka do św. Józefa oraz do Świętej Rodziny. W folderze zamieszczono ponadto informację o inicjatywach modlitewnych związanych z duszpasterstwem rodzin, tj. o duchowej adopcji dziecka poczętego oraz adopcji małżeństw zagrożonych rozbiciem.

Na podstawie strony: https://diecezjazg.pl

Modlitwa na czas pandemii

Modlitwa 1

Diecezjalne Dni Młodzieży
W dniach 16-17 czerwca 2022r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam” (por. J 20,19). Pierwszy dzień jest przeznaczony dla młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo diecezjalne i liderów grup młodzieżowych w parafiach. Na piątkowe popołudnie zapraszamy zaś młodzież z całej diecezji. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński prosi, aby w sposób szczególny do wyjazdu zachęcać młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i uczynić pobyt na DDM dziękczynieniem za ten sakrament. Ponadto zachęcamy, aby docierać z tą informacją do młodzieży zaangażowanej w grupy parafialne, obecnej na lekcjach religii, jak i tych będących na peryferiach Kościoła. Jest to pierwsze po pandemii ogólne spotkanie młodzieży w wymiarze diecezjalnym i z tego względu bardzo proszę w imieniu Księdza Biskupa o reprezentację młodzieży z każdej parafii.

Ze względów organizacyjnych, grupy należy zgłosić do dnia 12 czerwca poprzez formularz elektroniczny, dostępny tutaj: Zgłoszenie grupy na DDM 2022
Zgłoszenia osobiste liderów należy dokonywać poprzez formularz, dostępny tutaj: Zgłoszenia liderów grup - DDM 2022

Do parafii dotarły plakaty promujące to wydarzenie. W załączniku tej wiadomości znajduje się grafika, którą można umieszczać na mediach społecznościowych parafialnych i osobistych.
Szczegółowych informacji udziela ks. Łukasz Malec (tel. 734 430 294)

Plan Diecezjalnych Dni Młodzieży

Czwartek, 16 czerwca (Boże Ciało)

16.30 Recepcja
18.00 Nieszpory
18.30 Kolacja
19.30 Młodzieżowe uwielbienie (bazylika rokitniańska)
  • koncert uwielbienia – zespół Full of Grace
  • katecheza
  • adoracja
  • apel maryjny
*Nocleg w Rokitnie tylko dla posługujących i liderów młodzieżowych zgłoszonych w formularzu.

Piątek, 17 czerwca

8.00 – 15.00 Program dla posługujących i liderów młodzieżowych
13.00 Otwarcie recepcji

15.00 – 21.30 Wydarzenia główne DDM
  • Zawiązanie wspólnoty, koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Integracja (Damian Muńko z Kabaretu Zachodniego i Radia Zielona Góra, DJ i wodzirej)
  • Teatr Diakonii Ewangelizacji – przedstawienie „Pokój Wam”
  • Katecheza, spotkania w grupach
  • Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego
  • Posiłek
  • Koncert „Siewcy Lednicy”
  • Apel Maryjny

ks. Łukasz Malec
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży
Kurii Biskupiej Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej
tel. 734 430 294

DDM 2022

2022 © Parafia Trzebicz All Rights Reserved.