Pokutnie do Górzycy 30.09.2023 r.z

Pokutnie do Górzycy

VI Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Pokutną z Ośna do Górzycy wyruszy w sobotę 30 września br. pod hasłem „Trwajmy w Kościele”.

  • 8.00 – nabożeństwo pokutne w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim (adoracja, możliwość spowiedzi)
  • 9.00 – wyjście na trasę – ok. 20 km lokalnymi drogami (asfalt, drogi leśne): Ośno-Sienno-Spudłów-Targacz(wzgórze gdzie znajdowało się sanktuarium i siedziba biskupstwa lubuskiego)-Górzyca
  • ok. 16.00 – Msza św. w Górzycy
  • możliwość powrotu do Ośna Lubuskiego autokarem po wcześniejszym zgłoszeniu (koszt: 10 zł)

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 572 175 247, www.swjakubapostol.pl. We własnym zakresie należy zadbać o prowiant. Obowiązuje strój właściwy do pielgrzymowania. Należy zabrać różaniec.

Pielgrzymka odbywa się w roku rozpoczynającym przygotowania do 900-lecia powstania Diecezji Lubuskiej, powołanej w ramach średniowiecznej Metropolii Gnieźnieńskiej w Polsce. Co roku nawiązuje do wynagrodzenia za zniszczenie głównego sanktuarium maryjnego tejże diecezji, które znajdowało się w Górzycy, dawnej stolicy biskupiej. Pokutą obejmujemy współczesne problemy osobiste, rodzin, narodu i świata, odnośnie których Matka Boża wzywa do podjęcia modlitwy i pokuty, m.in. w Fatimie i Gietrzwałdzie.