Trzebicz , ul. Szkolna 3,
66-530 Drezdenko

|
Radosław Zemsta

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

28 kwietnia 2019

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
  1. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

Za tydzień 1 niedziela maja – I Komunia święta w naszej parafii o godz. 11.00 .

  1. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

  1. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą w niedzielę.
  1. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.
  2. Kościół sprzątają :

Przynotecko –  Rega Irena , Lewandowska Maria

Gościm – Kotek Teresa  , Broniewska Aneta , Łukomska Elżbieta ,  Pieluszczak Agnieszka

2021 © Parafia Trzebicz All Rights Reserved.