Trzebicz , ul. Szkolna 3,
66-530 Drezdenko

|
Radosław Zemsta

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13  czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest . Dziś Pierwsza Komunia Święta - grupa 2 w Trzebiczu.

2. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

3. Kościół sprzątają:

4.Informujemy Czcigodnych Księży, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. 

Należy o tym poinformować wiernych w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę 13 czerwca br. oraz wywiesić informację w gablocie ogłoszeń i na stronach internetowych parafii.
 
5. W środę Pielgrzymka Dzieci I Komunijnych , rodziców, wychowawców do Sankturium w Rokitnie.
 
6. Zgodnie z zaleciem Ks. Biskupa na plebanii został zamontowany Alarm  przeciw włamaniowy , natomiast w zakrystii w Gościmiu zamontowna została nowa szafa. Fundatorom serdecznie dziękuję.
 

 

2021 © Parafia Trzebicz All Rights Reserved.