Trzebicz , ul. Szkolna 3,
66-530 Drezdenko

|
Radosław Zemsta

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte Trze bicz- o godz.     08.00 , 11.00  z procesją  ,  Gościm o godz. 09.00 z procesją.  Po Mszy Świętej wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów.

3. Odpust Parafialny w Trzebiczu – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – 06 czerwiec o godz.  11.30.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. Kościół sprzątają :

6. Przygotowanie 4 ołtarzy na Boże Ciało.

 

2021 © Parafia Trzebicz All Rights Reserved.