Trzebicz , ul. Szkolna 3,
66-530 Drezdenko

|
Radosław Zemsta

 

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

28 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się Gościm – 17.00  , Trzebicz – 18.00.

4.Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy  Gościm- 17.00,  Trzebicz -18.00. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

5. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii.  Wigilia Paschalna. Poświęcenie pokarmów w domach. Liturgię rozpoczniemy Trzebicz – 18.00  ,  Gościm 17.00

6.  Msze święte Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Trzebicz – g.08.00 , 11.30    , Gościm 10.15 , Przynotecko 09.00. Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Proszę o przestrzeganie obowiązująch przepisów sanitarnych.

2022 © Parafia Trzebicz All Rights Reserved.