Trzebicz , ul. Szkolna 3,
66-530 Drezdenko

|
Radosław Zemsta

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           

28 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

4. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

5. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

6. Dziś taca przeznaczona na Świętopietrze ( Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła).

7. Prasa Katolicka….

8.Kościół sprzątają:

Gościm - Frąszczak Iwona , Cisek Beata ,  Falów Sabina, Lidia  

Przynotecko – Rutkowska Dorota , Lehmann Teresa, Lehmann Marzena

 

2021 © Parafia Trzebicz All Rights Reserved.