Trzebicz , ul. Szkolna 3,
66-530 Drezdenko

|
Radosław Zemsta

OFIAROWANIE PAŃSKIE

2 lutego 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

4. kOŚCIÓŁ SPRZĄTAJĄ:

Gościm – BUKIEWICZ KRYSTYNA ,BRZÓSKA MARIA , BRZÓSKA ANNA, MARTEŃSKA MARIA

Przynotecko – SIBIK LIDIA, PICZAK ELŻBIETA

2021 © Parafia Trzebicz All Rights Reserved.