Trzebicz , ul. Szkolna 3,
66-530 Drezdenko

|
Radosław Zemsta

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
  1. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17.00.
  1. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni.
  1. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte T – 8.00 na cmentarzu Gościm – 09.30 , Trzebicz – 12.00
  1. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. Gościm – 10.00 , Trzebicz - 11.00 .
  2. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca.
  1. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
  1. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.
  1. Kościół sprzątają:

Gościm – Leśniewska Adrianna ,  Polak Renata , Mosionek Alicja , Sznajder Agnieszka , Buśko Zenobia ( również przygotowanie do Mszy na cmentarzu )

Przynotecko -  Grabowska Małgorzata , Płonka  Wioletta.

2021 © Parafia Trzebicz All Rights Reserved.