Trzebicz , ul. Szkolna 3,
66-530 Drezdenko

Strona główna

|
Radosław Zemsta

Tydzień Laudato si'

Już po raz czwarty razem z katolikami na całym świecie będziemy obchodzić Tydzień Laudato si'. W tym roku wypadnie on w dniach 22-29 maja i minie pod hasłem "Słuchając i idąc razem".

Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska zachęca parafie w całej Polsce do udziału w obchodach Tygodnia Laudato si'. Także i nasza diecezja podejmuje tę inicjatywę. Patronat nad nią objął bp Tadeusz Lityński, przewodniczący Zespołu Laudato si' przy KEP.

Zachęcamy, aby wybranym dniu Tygodnia Laudato si', podczas Mszy św. lub nabożeństwa wykorzystać materiały duszpasterskie przesłane w załącznikach i podjąć intencję modlitwy o pokój, sprawiedliwość i ochronę stworzenia.

Organizatorzy wszystkie parafie, które włączą się w obchody Tygodnia Laudato si', zachęcają do zrobienia zdjęcia lub krótkiej relacji słownej i przesłania ich na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponadto zapraszamy do dołączenia do programu Zielone Parafie objętego patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Program w praktyczny sposób realizuje nauczanie Kościoła o ekologii integralnej. Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie www.zieloneparafie.pl

Tydzień Laudato si' - informacja

 

Tydzień Laudato si' - modlitwa

 

 

Tydzień Laudato si' - refleksja

 

 

2022 © Parafia Trzebicz All Rights Reserved.