609831901

1. Normy sanitarne podczas pogrzebu

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze, zgodnie z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 października br. nie ma zakazu wnoszenia trumny do wnętrza kościoła podczas ceremonii pogrzebowej. Natomiast otwieranie trumny i dotykanie zwłok jest niedozwolone.
W kościołach, kaplicach i domach przedpogrzebowych przebywać może 1 osoba na 7 m2 powierzchni, oprócz osób sprawujących kult religijny, dokonujących ceremonii pogrzebowej lub zatrudnionych przez zakład pogrzebowy. Podczas pogrzebu należy zachować dystans społeczny 1,5 m. oraz obowiązek zakrywania ust i nosa w budynku i na zewnątrz (nakaz nie obowiązuje osób sprawujących kult religijny).
W celu zwiększenia bezpieczeństwa Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze zaleca stały reżim sanitarny przez napominanie wiernych i podejmowanie działań higienicznych oraz monitorowanie informacji na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego (gis.gov.pl).

2020 © Nogo All Rights Reserved.