609831901

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 listopada 2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

3. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

4. W naszym kościele przez cały listopad codziennie polecamy naszych bliskich zmarłych.

5. Opłatki w Parafii roznoszone są przez p. Owczarzaka. Składamy ofiary na WSD i ubezpieczenie Kościoła.

6. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

7.Kościół sprzątają:

Gościm-

Przynotecko

2020 © Nogo All Rights Reserved.